Thaçi pas takimit me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll, por bashkë për shqiptarët - Bota Sot
Thaçi pas takimit me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll, por bashkë për shqiptarët

Aktuale

Thaçi pas takimit me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll, por bashkë për shqiptarët

Më: 5 qershor 2020 Në ora: 17:34
Edi Rama dhe Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një takim me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Ai ka thënë se ky takim është bërë pa protokoll, ndërkaq ka theksuar nevojën e hapjen se kufirit në mes të dy shteteve.

“Me Edin si çdoherë, pa protokoll, por bashkë për shqiptarët, Kosovën e Shqipërinë”.

“Kosova dhe Shqipëria pa vonesa duhet t’i hapin tërësisht kufijtë dhe qytetarët tanë të lëvizin lirshëm kur të duan dhe kah të duan!” është shprehur Thaci.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat