​Thaçi merr vendim të ri për zgjedhjet në Mitrovicë - Bota Sot
​Thaçi merr vendim të ri për zgjedhjet në Mitrovicë

Aktuale

​Thaçi merr vendim të ri për zgjedhjet në Mitrovicë

Më: 11 qershor 2020 Në ora: 17:00
Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shtyrë mbajtjen e zgjedhjeve në Mitrovicën e Veriut, për shkak të pandemisë Covid-19.

Mitrovica Veriore mbeti pa kryetar pasi që Goran Rakiq u emërua zëvendëskryeministër dhe sipas ligjit do duhej që brenda 45 ditësh të mbahen zgjedhjet e reja.

Ky është vendimi i presidentit Thaçi:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat