Avokati Ngjela zbulon pse u eliminua Albin Kurti: Ja çfarë po i tensionon serbët

Aktuale

Avokati Ngjela zbulon pse u eliminua Albin Kurti: Ja çfarë po i tensionon serbët

Më: 11 qershor 2020 Në ora: 21:48
Spartak Ngjela

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar në emisionin ‘360 gradë’ çështjen e kufijve të Kosovës.

Ngjela shprehet se politika amerikane i ka kërcënuar serbët duke thënë se aty brenda keni tre Kosova.

“Klintoni donte të shkonte deri në Nish. Çështja ishte a duhet ta merrnin seriozisht ato këtë kërcënim. Amerikanët nuk janë pro ndarjes së Kosovës, problemi është që përderisa këtë kërcënim e nxori dhe Albin Kurti, kjo e ka ngritur tensionin. Ai doli me tendencë nacionaliste. Eliminimi i Albin Kurtit pa politikën amerikane nuk mund të ndodhte. Amerikanët mes dy të këqijave zgjodhën të keqen më të vogël, prandaj Vuçiç është i mërzitur.

Po kryeminstrja serbe ishte e gëzuar?

Po sepse është budallaqe”, shprehet Ngjela teksa qesh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat