Andi Bushati: U rrëzua qeveria, u vendos një kabinet me Listën Serbe dhe të gjitha këto për të folur për ekonomi? - Bota Sot
Andi Bushati: U rrëzua qeveria, u vendos një kabinet me Listën Serbe dhe të gjitha këto për të folur për ekonomi?

Aktuale

Andi Bushati: U rrëzua qeveria, u vendos një kabinet me Listën Serbe dhe të gjitha këto për të folur për ekonomi?

Nga: G.B Më: 19 qershor 2020 Në ora: 10:57
Andi Bushati

Analisti nga Shqipëria, Andi Bushati, ka komentuar zhvillimet politike në Kosovë.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se u insistua që të rrëzohej qeveria e dalë nga zgjedhjet, u bë gjithçka që dialogu të udhëhiqej nga një njeri i dyshuar për krime luftë nga Gjykata Speciale dhe u vendos një kabinet qeveritar që mbahet në këmbë nga Lista Serbe, e të gjitha këto për të folur për ekonomi, përcjell Bota sot.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

U insistua qe te rrezohej një qeveri legjitime e dale nga zgjedhjet, u be gjithçka qe dialogu te udhehiqej nga nje i dyshuar per krime lufte nga gjykata speciale, u vendos nje kabinet qe mbahet ne kembe nga lista serbe dhe te gjitha keto per te folur per ekonomi???

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat