Ministri Abrashi pret në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë - Bota Sot
Ministri Abrashi pret në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë

Aktuale

Ministri Abrashi pret në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë

Më: 19 qershor 2020 Në ora: 18:47
Abrashi dhe Markuesz

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, të premten, ka pritur në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, László Márkusz.

Në këtë takim njohës, ministri Abrashi e informoi ambasadorin hungarez për prioritetet e tij në realizimin e projekteve infrastrukturore.

Sipas kumtesës së MI, Abrashi dhe Márkusz diskutuan edhe për vazhdimësinë e projektit “Intelligent Transportation System” (ITS), projekt ky për implementimin e së cilit Kosova dhe Hungaria kanë marrëveshje bashkëpunimi.

Ministri e falënderoi ambasadorin për përkrahjen e vazhdueshme të Hungarisë ndaj Kosovës, përderisa ambasadori shprehu gatishmërinë për të vazhduar bashkëpunimin edhe më tutje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat