Peja me më së shumti raste të reja me koronavirus sot - Bota Sot
Peja me më së shumti raste të reja me koronavirus sot

Aktuale

Peja me më së shumti raste të reja me koronavirus sot

Më: 24 qershor 2020 Në ora: 22:53
Foto ilustrim

Edhe 95 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë.

Derisa janë shëruar edhe 63 pacient të tjerë.

Komuna e Pejës ka shënuar më shumë raste sonte me koronavirus, 18 raste të tilla.

Rastet pozitive janë nga: komuna e Pejës 18 raste, komuna e Vitisë 16 raste, komuna e Prizrenit 15 raste, komuna e Prishtinës 15 raste, komuna e Mamushës 8 raste, komuna e Gjilanit 8 raste, komuna e Gjakovës 3 raste, komuna e Istogut 2 raste, komuna e Lipjanit 2 raste, komuna e Mitrovicës 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Fushë Kosovë, Kllokot, Malishevë, Obiliq, Rahovec dhe Vushtrri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat