Edhe Aida Dërguti reagon, ka disa fjalë për UÇK-në - Bota Sot
Edhe Aida Dërguti reagon, ka disa fjalë për UÇK-në

Aktuale

Edhe Aida Dërguti reagon, ka disa fjalë për UÇK-në

Më: 25 qershor 2020 Në ora: 08:47
Aida Derguti

Ish-nënkryetarja e Kuvendit, Aida Dërguti, ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe Kadri Veselit.

Dërguti ka përshtatur poezinë e Naim Frashërit – “Ti Shqipëri më jep nder”, duke e bërë “Ti UÇK…”.

Dërguti, e cila ka qenë luftëtare në UÇK, tashmë nuk është aktive në jetë politike.

Shkrimi i plotë:

Ti UÇK, më jep nder,

më jep emrin shqiptar,

zemrën ti ma gatove,

plot me dëshirë e me zjarr!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat