KDI publikon emrat e 10 kompanive që Ministria e Shëndetësisë u dha tenderë ne vlerë prej 30 milionë eurosh vitin e kaluar

Aktuale

KDI publikon emrat e 10 kompanive që Ministria e Shëndetësisë u dha tenderë ne vlerë prej 30 milionë eurosh vitin e kaluar

Më: 29 qershor 2020 Në ora: 11:23
Foto ilustrim

Instituti Demokratik i Kosovës ka publikuar emrat e kompanive që kanë fituar tender nga Ministria e Shëndetësisë dhe Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar, gjatë vitit të kaluar. Vlera e këtyre kontratave ka qenë mbi 30 milionë euro.

Sipas KDI’së, rreth 89% e vlerës së të gjitha kontratave të dhëna nga Ministria e Shëndetësisë u koncentruan në 10 kompani.

“Rreth 81% e vlerës së të gjitha kontratave të dhëna nga QKUK- Shskuk info u koncentruan në 10 kompani”, thuhet në njoftim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat