Haradinaj-Stublla takohet me ambasadorin e Britanisë së Madhe - Bota Sot
Haradinaj-Stublla takohet me ambasadorin e Britanisë së Madhe

Aktuale

Haradinaj-Stublla takohet me ambasadorin e Britanisë së Madhe

Më: 1 korrik 2020 Në ora: 23:20
Meliza Haradinaj-Stublla

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka thënë se sot ishte takuar me Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott.

“Ambasadorin Abbott e falënderova për përkrahjen e parezervë të Britanisë në të gjitha proceset kyçe të Kosovës”.

“Diskutuam për zhvillimet politike në vend dhe për hapat e mëtutjeshëm të koordinimit tonë bilateral”, ka shkruar Haradinaj-Stublla në rrjetin social Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat