Vela rendit pyetjet që MSh dhe IKSHP duhet të japin përgjigje urgjente rreth koronavirusit - Bota Sot
Vela rendit pyetjet që MSh dhe IKSHP duhet të japin përgjigje urgjente rreth koronavirusit

Aktuale

Vela rendit pyetjet që MSh dhe IKSHP duhet të japin përgjigje urgjente rreth koronavirusit

Nga: A.SH Më: 4 korrik 2020 Në ora: 18:45
Foto ilustrim

Situata me koroanvirus vetëm sa po përkeqësohet në vend.

Për këtë analisti Blerim Vela ka renditur disa pyetje që duhet të ketë përgjigje nga ministria e Shëndetësisë dhe IKSHP.

Ndër tjera pyet se kush është personi zyrtar që merr vendimet përfundimtare në lidhje me menaxhimin e pandemisë?

Postimi në Facebook:

Pyetjet qe Ministria e Shendetesise dhe IKSHP duhet t'i japin pergjigje urgjente:

- nga gjurmimi epidemiologjik i rasteve qe kane vdekur, si ka ndodhur infektimi i tyre?

- cilet sektore te ekonomise jane kontribuesit me te medhenj ne shtimin e numrit te infektuarve?

- sipas cileve skenare, ne lidhje me mbrojtjen nga dhe kufizimin e perhapjes se virusit, po veprojne institucionet?

- cilat pritet te jene pasojat ne jete njerezish nese vazhdohet me qasjen momentale (pa kufizime)?

- kush eshte personi zyrtar qe merr vendimet perfundimtare ne lidhje me menaxhimin e pandemise?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat