Komunat ku sonte u konfirmuan 178 rastet e reja, situatë alarmante në Prishtinë - Bota Sot
Komunat ku sonte u konfirmuan 178 rastet e reja, situatë alarmante në Prishtinë

Aktuale

Komunat ku sonte u konfirmuan 178 rastet e reja, situatë alarmante në Prishtinë

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 00:11
Foto ilustrim

Shifra alarmante të të infektuarve  janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Prishtina po vazhdon të jetë epiqendër e pandemisë, teksa sonte vetëm në kryeqytet janë konfirmuar 81 raste me COVID-19.

Lista e plotë e komunave ku sonte janë konfirmuar raste:

Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 81 raste, komuna e Fushë Kosovës 16 raste, komuna e Prizrenit 10 raste, komuna e Ferizajt 10 raste, komuna e Drenasit 9 raste, komuna e Gjilanit 9 raste, komuna e Vushtrrisë 8 raste, komuna e Lipjanit 6 raste, komuna e Skenderajt 6 raste, komuna e Mitrovicës 4 raste, komuna e Pejës 4 raste, komuna e Podujevës 4 raste, komuna e Shtimes 3 raste, komuna e Vitisë 2 raste, komuna e Kamenicës 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Suharekë, Mamushë, Obiliq dhe Dragash. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat