Profesori nga Parisi jep detaje për arsyjen e vërtetë të formimit të qeverisë së re - Bota Sot
Profesori nga Parisi jep detaje për arsyjen e vërtetë të formimit të qeverisë së re

Aktuale

Profesori nga Parisi jep detaje për arsyjen e vërtetë të formimit të qeverisë së re

Nga: M.H Më: 5 korrik 2020 Në ora: 06:17
Qeveria Hoti

Profesori nga Parisi, Nezir Kraki përmes një postimi në facebok ka shkruar në lidhje me qeverinë e LDK-së të cilen e quan qeveri e Thaçit.

Kraki thotë që kjo qeveri nuk është formuar për popullin por për dialogun qe do ta shpëtonte Thaçin, transmeton “Bota sot”.

Kraki më tej thotë që nuk ka asnjë element të një qeverie normale duke iu drejtuar që të dalin nga skutat pasi e bënë Kosovën varrezë masive të virusit.

Postimi i plotë

Qeveria Thaqi nuk është formu për popullin por për dialogun që do ta shpëtonte Hashimin. Është qeveria e tradhëtisë ndaj popullit në kulmin e pandemisë më të rrezikshme në një shekull. Është qeveria e Hashim hajnit dhe e disa frikacakëve të LDK-se të cilët kuptimin jetes se tyre ia gjejne veç kur janë argatë.

Prandaj kjo qeveri nuk e ka asnjë lidhje me hallin e qytetarëve as me shendetin e tyre. Është qeveri e pazarit dhe e versuljes ndaj buxhetit të shtetit. Është qeveri e injorantëve që merren me arsimin, me shendetësinë, me politiken e jashtme...me të gjitha. Është qeveri e rrogave dhe e posteve. Thjesht, qeveri e bandave.

ASNJË element të një qeverie normale nuk e ka. ASNJË element të një qeverie legjitime nuk e ka.

Festonin fitoret kushtetuese kur e sabotonin luften kunder virusit te qeverise paraparake. Agim Veliu nga i njejti post kerkonte gjendje të jashtzakonshme kur ishin veç 20 te infekruar dhe me kujtohen lehjet e argatëve ne fejsbuk PRO Agimit atë kohë.

Ku është Agimi tash dhe LDK që e bënë Kosovën varrezë masive të virusit dhe vrimë të zezë në Evropë? Merruni bile me virusin tash që misioni i shpëtimit të Hashim Territorit veç deshtoi.
Dilni nga skutat tregoni që krejt kjo ishte aksident dhe pazar, e provojeni një herë në jetë ndjesinë e dinjitetit. Edhe ligjin kunder virusit e keni blloku veç që Vjosa të mos faktorizohet. Tash dilni me belbëzime ne konferenca shtypi me na tregu qe s’ka vende ne spitale më.

Hupni bre horra!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat