Familja e Haki Imerit i kërkojnë publikishit një raport Jakup Krasniqit për pranimin e mjetëve nga Dervish Sadiku në kohë të luftës - Bota Sot
Familja e Haki Imerit i kërkojnë publikishit një raport Jakup Krasniqit për pranimin e mjetëve nga Dervish Sadiku në kohë të luftës

Aktuale

Familja e Haki Imerit i kërkojnë publikishit një raport Jakup Krasniqit për pranimin e mjetëve nga Dervish Sadiku në kohë të luftës

Nga: M.H Më: 5 korrik 2020 Në ora: 06:53
Arkiv

Familja e Haki Imerit përmes një shkrimi në facebok kanë kërkuar nga kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma, Jakup Krasniqi të bënte një raport se pse një nofkë si Dervish Sadiku është autorizuar të pranonte një shumë të mjetëve në Kohën e luftës e jo një komandant.

Më tej, familja Imeri shkruan që kjo ka qenë një metdoë për të keqpërdorur mjetet e luftës nga Krasniqi dhe të tjerët por që në fund do të nxjerrim konstatime të sakta se kush ishin ata që sabotonin luftën, transmeton “Bota sot”.

Duke përfunduar shkrimin që historia nuk shkruhet siç deshiron dikush .Ajo shkruhet qe te lexojme se kush ne realitet ishin patriotet e rreme dhe luftetaret e vertete.Keshtu edhe do te shkruhet , dhe keshtu do te mesohet.

Image

 

Postimi i plotë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat