Pas deklaratës së Bolton për idenë e shkëmbimit të territorëve, analisti politik tregon të vërtetën shokuese - Bota Sot
Pas deklaratës së Bolton për idenë e shkëmbimit të territorëve, analisti politik tregon të vërtetën shokuese

Aktuale

Pas deklaratës së Bolton për idenë e shkëmbimit të territorëve, analisti politik tregon të vërtetën shokuese

Nga: M.H Më: 5 korrik 2020 Në ora: 07:35
Ilustrim "Bota sot"

Analisti politik Bleron Baraliu përmes një shkrimi në facebok ka shkruar në lidhje me deklaratën e fundit të Bolton për shkëmbim të territorëve.

Baraliu shkruan që nuk kemi pse me u befasu që Thaçi dhe Vuçiq kanë biseduar për shkëmbim të territorëve pasi një gjë të tillë e kanë deklaruar të dy publikisht, transmeton “Bota sot”.

Në fund Baraliu thotë që nëse doni të hulumtoni zanafillen e idesë, duhet të shikoni nga Biden!!! Pyesni Thaçin me kë e ka biseduar me se hermi ndryshimin e kufijve, mund të shokoheni.

Postimi i plotë

Nuk e di kush mundet me u befasu qe 'Bolton ka degjuar nga Thaqi-Vucic rreth shkembimit'! Kjo ka qene e ditur, Thaqi-Vucic e kane deklaruar publikisht madje - por pyetja nuk duhet te jete 'kush ka inicuar shkembimin', por 'cfare mund te kete nenkuptuar ky shkembim, sidomos nga perspektiva e se drejtes shqiptare per liri dhe prosperitet (dhe/apo bashkim politik)?!

Ndersa, nese doni te hulumtoni zanafillen e idese, duhet te shikoni nga Biden!!! Pyesni Thaqin me ke e ka biseduar me se hermi ndryshimin e kufijve - mund te shokoheni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat