Deklarata e Boltonit e zbuloi arsyen e vërtetë se pse u krijua Qeveria Hoti - Bota Sot
Deklarata e Boltonit e zbuloi arsyen e vërtetë se pse u krijua Qeveria Hoti

Aktuale

Deklarata e Boltonit e zbuloi arsyen e vërtetë se pse u krijua Qeveria Hoti

Nga: A.M. Më: 5 korrik 2020 Në ora: 08:37
John Bolton

Pasi ish-Këshilltari për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton, ka treguar se nuk ishte ideja e tij për shkëmbimi territorial.

Ka reaguar ish zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, i cili në postimin e tij në Facebook ka ironizuar ata të cilët  e quanin Qeverinë Kurti “antiamerikan”.

Postimi i plotë:

Bolton është “antiamerikan” që tregoi të vërtetën për ndarjen e Kosovës dhe marrëveshjen Thaçi- Vuçic. Edhe çka tjetër duhet të vërtetojë pse ju desht kjo qeveri Koti?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat