Kryeson Prishtina, këto janë komunat e prekura me COVID 19 sot - Bota Sot
Kryeson Prishtina, këto janë komunat e prekura me COVID 19 sot

Aktuale

Kryeson Prishtina, këto janë komunat e prekura me COVID 19 sot

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 23:41
Foto ilustrim

IKSHPK ka njoftuar edhe për 183 raste të reja me COVID 19 në vend, e 57 të shëruar.

Edhe sot, Prishtina kryeson me numrin më të madh të të prekurve.

Këto janë komunat me rastet pozitive:

Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 73 raste, komuna e Gjilanit 20 raste, komuna e Pejës 13 raste, komuna e Vushtrrisë 11 raste, komuna e Fushë Kosovës 10 raste, komuna e Lipjanit 10 raste, komuna e Mitrovicës 9 raste, komuna e Skenderajt 6 raste, komuna e Ferizajt 6 raste, komuna e Prizrenit 4 raste, komuna e Drenasit 4 raste, komuna e Podujevës 3 raste, komuna e Kamenicës 3 raste, me nga 2 raste komunat: Rahovecit, Viti, Istog, Graçanicë dhe me nga 1 rast komunat: Zubin Potok, Dragash dhe Malishevë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat