Lajm fantastik, Italia nuk ndalon hyrjen për shtetasit e Kosovës - Bota Sot
Lajm fantastik, Italia nuk ndalon hyrjen për shtetasit e Kosovës

Aktuale

Lajm fantastik, Italia nuk ndalon hyrjen për shtetasit e Kosovës

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 19:53
Ilustrim

Ministria e Punëve të Jashtme të Italisë ka publikuar një listë të vendëve që i cilëson si me gjendje jo stabile të koronavirusit.

Fatmirësisht në listën që përbëhet nga 13 shtete, nuk është përfshirë Kosova.

Vendet e përfshira janë: Armenia, Bahrejni, Bangladeshi, Brazili, Bosnja dhe Hercegovina, Kili, Kuvajti, Maqedonia e Veriut, Moldavia, Omani, Panamaja, Peruja dhe Republika Domenikane.

Qytetarët që vijnë nga këto vende e kanë të ndaluar të hyjnë në Itali në 14 ditët e ardhshme.

Po ashtu fluturimet drejt këtyre vendeve janë pezulluar për 14 ditë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat