E zbulon Lushtaku: Disa parti në Kosovë po tentojnë të eliminojnë Thaçin - Bota Sot
E zbulon Lushtaku: Disa parti në Kosovë po tentojnë të eliminojnë Thaçin

Aktuale

E zbulon Lushtaku: Disa parti në Kosovë po tentojnë të eliminojnë Thaçin

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 23:26
Sami Lushtaku dhe Hashim Thaçi

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku thotë se nuk do të befasohej nëse ftohet nga Gjykata Speciale, teksa ka shtuar se subjektet politike po duan të eliminojnë figurën e Presidentit Hashim Thaçi.

Kështu deklaroi ai sonte në Debat Plus, ku tha se qytetarët i besojnë Thaçit më së shumti.

“Presidentin Thaçi e shohin si një politikan të fuqishëm dhe që qytetari i Kosovës i beson më së shumti”, tha ai.

Ish-kryetari i Skenderajt thotë se të gjithë e kanë ditur që Gjykata Speciale është formuar për Hashim Thaçin, Kadri Veselin dhe të tjerët.

“Jam i bindur se edhe zoti Thaçi e ka ditur që Specialja është bërë edhe për të. Ajo nuk është bërë për njerëzit që nuk kanë qenë në luftë”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat