Kryeministri Hoti kërkon që nesër në ora 13:00 të mbahet një minutë heshtje - Bota Sot
Kryeministri Hoti kërkon që nesër në ora 13:00 të mbahet një minutë heshtje

Aktuale

Kryeministri Hoti kërkon që nesër në ora 13:00 të mbahet një minutë heshtje

Nga: E.B Më: 10 korrik 2020 Në ora: 16:36
Avdullah Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një postimi ka kujtuar viktimat e masakrës së Srebrenicës.


Hoti ka kërkuar që nesër në ora 13:00 të mbahet një minutë heshtje në të gjithë Kosovën.


Kryeministri është takuar më përfaqësuesit e komunitetit boshnjak të Kosovës. Ky takim u mbajt afër 25 vjetorit të masakrës, shkruan "Bota Sot".


Postimi i plotë:


Një minutë heshtje për nder të viktimave të masakrës së Srebrenicës!


Sot i prita përfaqësuesit e komunitetit boshnjak të Kosovës, të cilëve u printe Rasim Demiri, kryetar i koalicionit VAKAT dhe deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës.


Takimi u mbajt në prag të 25-vjetorit të masakrës së Srebrenicës, në të cilën forcat serbe vranë 8372 civilë boshnjakë. Tragjedia e Srebrenicës nuk mund të harrohet asnjëherë! Andaj, për t’i nderuar viktimat e kësaj tragjedie, në emër të Qeverisë së Kosovës, kërkoj që nesër, në të gjithë Kosovën, në orën 13.00, të mbahet një minutë heshtje

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat