​282 pacientë me Covid-19 po trajtohen në SHSKUK, 17 në gjendje kritike - Bota Sot
​282 pacientë me Covid-19 po trajtohen në SHSKUK, 17 në gjendje kritike

Aktuale

​282 pacientë me Covid-19 po trajtohen në SHSKUK, 17 në gjendje kritike

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 17:22
Foto ilustrim

Bazuar në raportin 24 orësh nga klinikat e QKUK-së dhe 7 spitalet e përgjithshme në SHSKUK janë të shtrirë 282 pacientë të konfirmuar pozitiv me Covid-19.

Në QKUK 160 pacientë, kurse 122 në spitalet e përgjithshme.

Prej tyre, 103 në Klinikën Infektive, 39 në Pulmologji dhe 17 në njësinë intensive të mjekësisë sportive.

Prej numrit total të pacientëve 122 pacientë janë me oksigjenoterapi në QKUK, kurse 69 në spitalet e përgjithshme.

Në ShSKUK, janë 17 pacientë me Covid-19 në gjendje kritike, 4 prej tyre të intubuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat