Haradinaj-Stublla: Kroacia shtyllë përkrahje dhe miqësie për Kosovën - Bota Sot
Haradinaj-Stublla: Kroacia shtyllë përkrahje dhe miqësie për Kosovën

Aktuale

Haradinaj-Stublla: Kroacia shtyllë përkrahje dhe miqësie për Kosovën

Nga: E.B Më: 10 korrik 2020 Në ora: 18:52
Meliza Haradinaj-Stublla

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, përmes një lidhje telefonike ka biseduar me Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane të Kroacisë, Gordan Grlić Radman.


Ministrja e ka uruar homolohun e Kroacisë për fitoren e zgjedhjeve të partisë të cilës ai i takon, shkruan "Bota Sot".


Gjithashtu, ajo ka thënë se Kroacia gjithmonë ka qenë shtylle perkrahje dhe miqësie për Kosovën.


Postimi i plotë:


Kroacia ka qenë gjithmonë shtyllë përkrahjeje dhe miqësie për Kosovën. Me kombin kroat na lidhë historia, e tashmja dhe e ardhmja. Kur Kroacia ka qëndruar e fortë, edhe ne kemi qenë më të fortë.


Kisha kënaqësinë të zhvilloj një telefonatë me homologun e Kroacisë, Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane, z.Gordan Grlić Radman, dhe ta uroj për fitoren e zgjedhjeve të partisë së cilës i takon (HDZ).


Rrugëtimi Euro-Atlantik i Kroacisë, ka qenë dhe është udhërrëfyes për Kosovën. Me Kroacinë mike në krah, ky shteg është më i sigurtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat