Haki Abazi: Vjosa Osmani pas të hënës presidente, ky është halli i deputetit që iu vërsul - Bota Sot
Haki Abazi: Vjosa Osmani pas të hënës presidente, ky është halli i deputetit që iu vërsul

Aktuale

Haki Abazi: Vjosa Osmani pas të hënës presidente, ky është halli i deputetit që iu vërsul

Nga: A.ZH Më: 10 korrik 2020 Në ora: 23:32
Vjosa Osmani

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje Haki Abazi, ka komentuar vërsuljen e deputetit të LDK-së Xhavit Ukaj, ndaj kryeparlamentares Vjosa Osmani në Kuvend.

Abazi ka thënë se halli i Ukajt, është që Osmani mund të jetë president e vendit pas ditës së hënë, përcjell Bota sot.

Ai ka paralajmëruar se Osmani do të shapllë zgjedhjet dhe se do të vie qeveria Kurti.

Postimi i Abazit në Facebook:

Halli i Xhavit Ukaj është që pas të hënës Vjosa është e mundur të jetë edhe Presidentja e Kosovës!

Kjo e bën shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme të pamundur dhe rrjedhimisht zgjedhjet të pakalueshme e shumë të shpejta.

Nuk ka nevojë për komplikim, ditë të mira po vijnë dhe bashkë me to edhe qeveria Kurti!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat