Pasi Xhavit Ukaj iu vërsul, vjen reagimi i Vjosa Osmanit: Ndaj deputetit që më kërcënoi kam... - Bota Sot
Pasi Xhavit Ukaj iu vërsul, vjen reagimi i Vjosa Osmanit: Ndaj deputetit që më kërcënoi kam...

Aktuale

Pasi Xhavit Ukaj iu vërsul, vjen reagimi i Vjosa Osmanit: Ndaj deputetit që më kërcënoi kam...

Nga: N. H Më: 11 korrik 2020 Në ora: 00:12
Vjosa Osmani

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, e ka paraqitur në Polici rastin e kërcënimit nga deputeti i LDK-së Xhavit Ukaj.

Osmani menjëherë pas ndërprerjes së punimeve të seancës së Kuvendit, i është drejtuar policisë për të paraqitur si kërcënim nga deputeti në fjalë

Këtë lajm Osmani e ka bërë të ditur përmes një statusi në Facebook.

Ja shkrimi:

Ndaj deputetit që më ka kërcënuar fizikisht dhe me gjuhë banale të paprecedent për një institucion si Kuvendi, kam hapur rast në polici. Shpresoj që organet e rendit të merren sa më shpejt me këtë rast, ndërkaq ne i kthehemi punës së Kuvendit të hënën në orën 14:00, sipas vendimit të Kryesisë së Kuvendit. Ka tema të rëndësishme me të cilat duhet të merremi, siç është menaxhimi i pandemisë dhe nuk lejoj asnjë person të papërgjegjshëm të më pengojë në kryerjen e detyrës zyrtare në përputhje me rregulloren e Kuvendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat