Bajqinovci iu del në mbrojtje zjarrfikësve, të lënë anash pa buxhet - Bota Sot
Bajqinovci iu del në mbrojtje zjarrfikësve, të lënë anash pa buxhet

Aktuale

Bajqinovci iu del në mbrojtje zjarrfikësve, të lënë anash pa buxhet

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 00:34
Vjosa Osmani

Deputeti nga VV-ja, Mefail Bajqinovci iu ka dalë në mbrojtje 800 zjarrfikësve, të cilët sipas tij janë lënë anash.

Ai thotë që ata janë pa vijë të planifikuar të buxhetit.

“Kur po flasim për rishikimin e buxhetit, prapë janë lënë anash kjo kategori. Ata janë zjarrfikësit e Kosovës”.

“Edhe në këtë projektbuxhet nuk është paraparë asgjë nga ata që kanë kërkuar dhe i mëritojnë ti kenë”.

“Ata që nga viti 2012 janë pa vijë të planifikuar të buxhetit”.

“Edhe tani po vërehet që nuk ka cdogjë të planifikuar, edhe pse është kërkuar nga sindikata e tyre dhe nga zjarrfikësit komplet, por nuk është marrë parasysh”, tha Bajqinovci në fjalën e tij në seancën e Kuvendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat