Kështu e cilëson Policia, veprimin e Xhavit Ukajt drejt Vjosa Osmanit - Bota Sot
Kështu e cilëson Policia, veprimin e Xhavit Ukajt drejt Vjosa Osmanit

Aktuale

Kështu e cilëson Policia, veprimin e Xhavit Ukajt drejt Vjosa Osmanit

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 11:15
Veprimi i Xhavit Ukajt drejt Vjosa Osmanit

Mbrëmë gjatë seancës së Kuvendit, deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj i është vërsulur kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit, e cila më pas e ndërpreu seancën.

Policia këtë veprim të Ukajt drejt Osmanit e ka cilësuar si “Kanosje”.

“KANOSJE, Kuvendi i Kosovës, 10.07.2020, 22:50. Ankuesja femër kosovare raporton se është ofenduar dhe kërcënuar nga i dyshuari mashkull  kosovar. Njësitë relevante kanë shkuar në vendin e ngjarjes. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat