Ndërron jetë babai i Berat Buzhalës, ishte i infektuar me Covid-19 - Bota Sot
Ndërron jetë babai i Berat Buzhalës, ishte i infektuar me Covid-19

Aktuale

Ndërron jetë babai i Berat Buzhalës, ishte i infektuar me Covid-19

Nga: G.B Më: 11 korrik 2020 Në ora: 13:32
Berat Buzhala

Gazetari Berat Buzhala ka njoftuar se babai i tij Bashor Gege Buzhala ka ndërruar sot jetë, pas një luftë të gjatë me koronavirusin, përcjell Bota sot.

Ai ka thënë se janë krenarë që e kanë pasur një baba të tillë, derisa ka njoftuar se varrimi i tij bëhet nesër në Çabiq, vetëm me familjarë.

Postimi i tij i plotë:

Miq dhe mikesha,

Sot ne ora 13.00 vdiq baba i jone, Bashor Gege Buzhala, ne moshen 72 vjecare. Pas nje lufte te gjate me COVID'in ai nuk arriti te fitoje. Ne syte e mi, te vellaut dhe dy motrave, kjo eshte humbja e tij e pare. Ne ishim jashtezakonisht krenare qe e kemi pase nje babe sikur ai. Tash e kemi nanen 🥰.

Baba, pervec prej ne kater femijeve, trashegohet edhe nga dhjete nipa dhe mbesa.

Varrimi eshte neser ne Çabiq. Per shkak te situates se pandemise ai do te zhvillohet vetem ne pranine e familjareve te aferm.

Ju te gjitheve ju falenderoj per interesimin qe e keni tregu gjate gjithe kesaj kohe. Ne te tjeret jemi te gjithe shendosh dhe mire.

T'ati ka lind me 19 mars te vitit 1948 prej prindereve Gege dhe Mane. Ai ishte vet i katerti vella dhe nje moter. Jeta e tij nuk ka qene aspak i lehte. Post mortem i jam mirenjohes per krejt angazhimin qe e ka bere per ne si familje.

Ju dua.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat