Ja sa pacientë me Covid-19 po trajtohen në QKUK dhe spitalet tjera - Bota Sot
Ja sa pacientë me Covid-19 po trajtohen në QKUK dhe spitalet tjera

Aktuale

Ja sa pacientë me Covid-19 po trajtohen në QKUK dhe spitalet tjera

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 15:30
QKUK

Në klinikat e QKUK-së dhe 7 spitalet publike nën menaxhim të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, sipas raportit të datës 11 Korrik 2020, ka të shtrirë 301 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitiv.

Prej tyre 186 në QKUK dhe 115 në spitalet e përgjithshme.

Nga numri i përgjithshëm i pacientëve, 184 janë në oksigjenoterapi, 132 në QKUK dhe 52 në Spitalet e Përgjithshme.

Nga numri prej 301 pacientëve, 22 janë në gjendje të rënduar me përkujdesje intensive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat