Kryeinfermierja e Pulmologjisë ka një mesazh për deputeten, Eliza Hoxha - Bota Sot
Kryeinfermierja e Pulmologjisë ka një mesazh për deputeten, Eliza Hoxha

Aktuale

Kryeinfermierja e Pulmologjisë ka një mesazh për deputeten, Eliza Hoxha

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 10:56
Arta Sejdiu

Arta Sejdiu, kryeinfermiere e Klinikës së Pulmologjisë, ka kritikuar deputeten nga radhët e PDK’së, Eliza Hoxha.

Kjo e fundit dje u pa në rrugë, përkundër faktit që do të duhej të ishte e izoluar si paciente me Covid-19.

Hoxha vetë njoftoi ditë më parë që është e infektuar, teksa Sejdiu përveç deputetes, kritikoi edhe inspektoriatin që nuk e ka dënuar ende atë për veprimin e bërë.

“Kah po ia man oj POZITIVE, nuk po du me te stigmatizu, po po du ti me u denu!!!! Derisa te del lajmi qe je denuar si te tjeret, besom qe nuk rehatohna . E nese ke dale per arsye shendetesore, dil me raport, na e mbyll gojen te gjitheve!!!”, shkroi Sejdiu.

Ndryshe, vetëm ditë më parë, në Vushtrri u dënua një infermiere me 1,000 euro gjobë për faktin që u zu në rrugë nga policia dhe inspektoriati, edhe pse kishte rezulutuar pozitiv me COVID-19. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat