Nexhmi Rudari tregon sa persona janë shëruar nga Covid-19 në Podujevë - Bota Sot
Nexhmi Rudari tregon sa persona janë shëruar nga Covid-19 në Podujevë

Aktuale

Nexhmi Rudari tregon sa persona janë shëruar nga Covid-19 në Podujevë

Nga: E.B Më: 12 korrik 2020 Në ora: 11:38
Nexhmi Rudari

Kryetari në detyrë i Podujevës, Nexhmi Rudari, ka lajmëruar se sa persona janë të shëruar nga Covid-19 në Podujevë,

Rudari ka thënë se 10 qytetarë janë shpallur plotësisht të shëruar, shkruan “Bota Sot”.

Gjithashtu, Rudari ka apeluar që ta vendoset maska dhe të mbahet distanca.

Postimi i plotë:

Bazuar në gjendjen e tyre shëndetësore, rregullat epidemiologjike dhe rezultatet negative në testet për COVID-19, sot 10 qytetarë të Komunës së Podujevës janë shpallur plotësisht të shëruar.

#VendosMaskë

 #MbajDistancën

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat