Shefi i EULEX-it flet pas vazhdimit të mandatit - Bota Sot
Shefi i EULEX-it flet pas vazhdimit të mandatit

Aktuale

Shefi i EULEX-it flet pas vazhdimit të mandatit

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 12:53
Shefi i EULEX në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark

Shefi i EULEX në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, ka mirëpritur vazhdimin e mandatit të këtij misioni.

“Mirëpres shkëmbimin e letrave në mes të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Shefit të Diplomacisë Evropiane, Josep Borrell përmes së cilave është arritur pajtueshmëria për shtyrjen e mandati edhe për një vit të Misionit të EULEX në Kosovë gjatë Covid-19”, ka shkruar ai në llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Twitter.

“Mbetemi plotësisht të përkushtuar në partneritetin tonë për drejtësi me të gjitha palët në Kosovë në këtë kohë kritike”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat