Thaçi në Hagë, Rron Gjinovci ka dy fjalë, nuk mungojnë kritikat - Bota Sot
Thaçi në Hagë, Rron Gjinovci ka dy fjalë, nuk mungojnë kritikat

Aktuale

Thaçi në Hagë, Rron Gjinovci ka dy fjalë, nuk mungojnë kritikat

Nga: N.Sh. Më: 13 korrik 2020 Në ora: 13:48
Hashim Thaçi

Analisti politik dhe pjesëtari i shoqërisë civile në Kosovë, Rron Gjinovci ka kritikuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin.

Presidenti Thaçi, sot do të intervistohet nga Gjykata Speciale, nëdrsa Gjionvci e ka akuzuar se atje e Thaçi e qoi Presidentin e Repbulikës së Ksoovës.

“Hashim Thaçi e çoi Presidentin e Republikës së Kosovës në Hagë, e çoi Kosovën në Hagë.

Kur interesi personal është mbi interesin publik 🙂”, shkruan Gjinovci në Facebook.

Ndryshe, presidenti i Kosovës bashkë me Kadri Veselin akuzohen nga Gjykata Speciale për “për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit”.

Kjo është aktakuzë ende e pakonfirmuar mirëpo, që tashmë është bërë publike në media ku akuzohen edhe 8 pjesëtarë të tjerë të UÇK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat