Abrashi: Debatet pro dhe kontra xhamisë nuk na bëjnë nder

Aktuale

Abrashi: Debatet pro dhe kontra xhamisë nuk na bëjnë nder

Nga: E.R Më: 22 korrik 2020 Në ora: 17:51
Gazmend Abrashi

Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka reaguar në lidhje me protestën e sotme në lidhje me ndërtimin e Xhamisë së Madhe në kryeqytet.

’’Toleranca fetare dhe bashkëjetesa ndërfetare ndër shekuj janë pasuri e jona shumë e vlefshme.
Debatet pro dhe contra xhamisë nuk na bëjnë nder’’, ka shkruar Abrashi, transmeton ’’Bota sot’’.

Postimi i plotë në Facebook

Toleranca fetare dhe bashkëjetesa ndërfetare ndër shekuj janë pasuri e jona shumë e vlefshme.
Debatet pro dhe contra xhamisë nuk na bëjnë nder!
Shtëpitë e Zotit, xhamitë dhe kishat janë për besimtarët që kanë nevojë për to.
Zoti na ruajt të gjithëve

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat