Selimi: Institucionet e drejtësisë të japin denimin e merituar për këtë rast tragjik

Aktuale

Selimi: Institucionet e drejtësisë të japin denimin e merituar për këtë rast tragjik

Nga: B.F Më: 26 korrik 2020 Në ora: 15:02
Selim Selimi

Ministri i drejtësisë, Selim Selimi përmes një postimi në facebook, ka shkruar se është shqetësusese ngjarja e rëndë e vrasjes së bashkëshortës në Dardanë.

Ai ju ka shprehur ngushëllime familjës së të ndjerës,transmeton “Bota sot”.

Tutje ai iu ka bërë thirrje, institucioneve të drejtësisë që të japin dënimin, e merituar për këtë rast tragjik, dhe së bashku me institucionet e sigurisë t'i trajtojnë çdoherë me urgjencë rastet e dhunës në familje.

Postimi i plotë:

Shqetësuese ngjarja e rëndë e vrasjes së bashkëshortës në Dardanë. Ngushëllime të thella familjes së të ndjerës. Me këtë rast, iu bëj thirrje institucioneve të drejtësisë që të japin dënimin e merituar për këtë rast tragjik dhe së bashku me institucionet e sigurisë t'i trajtojnë çdoherë me urgjencë rastet e dhunës në familje. Dhuna në familje dhe keqtrajtimi i grave janë të papranueshme, në kundërshtim me të drejtat bazike të njeriut dhe si të tilla nuk do të tolerohen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat