Profesori tregon se çfarë mund të ndodhë nëse Hyseni takohet me Grenellin në Uashington, përmend Osmanin dhe Kurtin - Bota Sot
Profesori tregon se çfarë mund të ndodhë nëse Hyseni takohet me Grenellin në Uashington, përmend Osmanin dhe Kurtin

Aktuale

Profesori tregon se çfarë mund të ndodhë nëse Hyseni takohet me Grenellin në Uashington, përmend Osmanin dhe Kurtin

Nga: M.H Më: 1 gusht 2020 Në ora: 14:23
Skender Hyseni

Profesori dhe opinonisti Binak Maxharraj, përmes një postimi në facebok ka shkruar në lidhje me vizitën e kordinatorit Skendër Hysenit në Uashington.

Maxharraj shprehët që nuk është dashur të jetë në krye të këtij dialogu Hyseni pasiqë sipas tij ai nuk mund të ju tregoj se çfarë duhet të bëhet sepse nuk ka dijeni as për veti, transmeton “Bota sot”.

Tutje, opinonisti thotë që për këtë udhëtim nuk duhet kush e lejoi a Mustafa a Hoti mirëpo shpresojm të mos shkretoj por të del mirë Kosova.

Ishalla atje nuk e takon edhe ambasadorin Richard Grinell dhe të shpifë marifeta të pakëndshme për Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin sikur herën e parë kur Hysenin e qojë privatisht në Uashtingon, përfundon Maxharraj

Postimi i plotë

Skender Hyseni sot në Uashtington, ishalla nuk shkretnon

Nuk e di se më izen e kujt ky farë kooridnatori shkon në Uashtington dhe me çfarë qellimi shkon atje. Kur dihet se dialogu midis Kosovës dhe Serbisë është ndërprer. Dihet se dialogu midis Kosovës dhe Serbisë është mbyllë, për arsye se Ameriknëve e sidomos Richard Grenellit duke i doli ashtu siç duhet Presidenti Hashim Thaqi, i cili u kthye pas në gjysmë të rrugës kur mori vesh në kaltritë e qiellit, në arepolonin me të cilin po udhëtonte për të marrë pjesë në takimin e shumë pritu me 27 qershor, sepse iu shpallë aktakuza për krime lufte dhe krime njerëzimi, çfarë edhe qëndroi për kater ditë ner intevistim nga prokuria e tribunalit në Hagë.

Por,ky dialog është ndërprerë edhe për shakun se nuk kishte pajtueshmeri të plotë midis Shtepis së Bardhë dhe Departmentit të shtetit Amerikan. Nuk dihet se për këtë rrugëtima a ja dha izen Avdullah Hoti a po Isa Mustafa. Por Hyseni deklaroi se do të udhëtoi për në Uashington, ku do të zhvilloi takime me zyrtarët e lartë te Departamentit të shtetit dhe në Shtepinë e bardhë, për ti koordinuar punët rreth dialogut në procesin e negociatave.

Shikoje turpin e këtij biçim njeriu, ky nuk dinë as çka mendon dhe çka flet. Eu bre me plasë njeriu kur e ndëgjonë këtë matuf njeri, sikur Amerika e Madhe pas mbetë me e mesuar dhe këshilluar Skender Hyseni se si duhet të koordinohet procesi i negociatave. Ishalla atje nuk e takon edhe ambasadorin Richard Grinell dhe të shpifë marifeta të pakëndshme për Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin sikur herën e parë kur Hysenin e qojë privatisht në Uashtingon. O tempora,o morisë..kësaj i thonë çmenduri kosovarqe.Runa zot nga njerezit e ketillë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat