Analisti politik i reagon ashpër LDK-së, jep argumentet pse kanë dështuar në menaxhim të pandemisë - Bota Sot
Analisti politik i reagon ashpër LDK-së, jep argumentet pse kanë dështuar në menaxhim të pandemisë

Aktuale

Analisti politik i reagon ashpër LDK-së, jep argumentet pse kanë dështuar në menaxhim të pandemisë

Nga: M.H Më: 1 gusht 2020 Në ora: 16:20
Foto ilustrim

Analisti politik, Blerim Vela përmes një postimi në facebok ka shkruar në lidhje me gjendjen aktuale të krijuar nga koronavirusi në Kosovë.

Vela shprehët i revoltuar për mos udhëheqjen e duhur të qeverisë në aspektin shëndetësor dhe ekonomik, transmeton “Bota sot”.

Vela thotë që shkaktër kryesor i kësaj gjendje të krijuar është LDK pasiqë nuk po vendosin prioritet e duhura dhe të vën në veprim instrumentet shtetërore.

Postimi i plotë

LDK, partia e vetquajtur e ekspertëve dhe "akademikëve", udhëheqin resoret kryesor qeveritar në luften kundër pasojave të pandemisë Covid-19 në aspektin shëndetësor dhe ekonomik:
- Kryeministrinë
- Ministrine e Shëndetesisë dhe
- Ministrine e Financave

Eksperta të vetquajtur në letër, ndërsa dështak në qeverisje. "Akademia" e LDK në qeveri nuk po di të vendos prioritetet e duhura dhe të vë në veprim instrumentet shtetërore. Fajin e hedhin tek tjerët, ndërsa kurrë nuk e shohin tek (mos)veprimet e tyre...

Andaj, dështimi qeveritar në menaxhimin e pandemisë është kryekëput dështim i LDK-së!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat