VV reagon pas vdekjeve me Covid-19 në Kosovë, të rikthehet Kurti, ishte shembull në botë - Bota Sot
VV reagon pas vdekjeve me Covid-19 në Kosovë, të rikthehet Kurti, ishte shembull në botë

Aktuale

VV reagon pas vdekjeve me Covid-19 në Kosovë, të rikthehet Kurti, ishte shembull në botë

Nga: E.B Më: 1 gusht 2020 Në ora: 16:40
Foto ilustrim

Lëzivja Vetëvendosje përmes një video të postuar në rrjete sociale, kanë akuzuar qeverinë Koti për keqmenaxhim të situatës me virusin korona.

Në video thuhet se Kosovës i duhet një Qeveri si Qeveria Kurti, e cila njihej në botë për menaxhimin e sukseshëm të situatës dhe ekonomisë, shkruan “Bota Sot”.

Gjithashtu, në video thuhet se Qeveria Hoti po e dërgon vendin në një katastrofë humanitare.

Postimi i plotë:

Qeveria që nuk po di të menaxhojë me pandeminë po e çon vendin drejt katastrofës humanitare. Këta duhet të largohet në mënyrë që të qeverisin me vendin ata që e dëshmuan se mund ta menaxhojnë suksesshëm pandeminë dhe ekonominë e vendit.

Qeveria që nuk po di të menaxhojë me pandeminë po e çon vendin drejt katastrofës humanitare. Këta duhet të largohet në...

Posted by Lëvizja VETËVENDOSJE! on Saturday, 1 August 2020
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat