“Deputetet duhet të vendosin a dëshirojnë të vdesin njerëzit, apo të marrin masa duke shkarkuar qeverinë” - Bota Sot
“Deputetet duhet të vendosin a dëshirojnë të vdesin njerëzit, apo të marrin masa duke shkarkuar qeverinë”

Aktuale

“Deputetet duhet të vendosin a dëshirojnë të vdesin njerëzit, apo të marrin masa duke shkarkuar qeverinë”

Nga: E.B Më: 1 gusht 2020 Në ora: 16:52
Blerim Vela

Analisti politik, Blerim Vela, përmes një postimi ka bërë disa analiza për vdekjet nga Covid-19 në Kosovë.

Vela ka thënë se nëse vazhdon të vdesin njerëzit në këtë mënyrë, deri në fund të vitit do të jenë 760 persona të vdekur si pasojë e Covid-19, shkruan “Bota Sot”.

Pra, ai ka thënë se me qasjen momentale të qeverisë, Kosova deri ne fund te vitit do te mund te arrije afer 1000 te vdekur nga Covid-19.

Tutje, Vela ka thënë deputetët duhet të vendosin të lejojnë këtë dështim siç e quan ai apo të shkarkojnë qeverinë Hoti.

Postimi i plotë:

Nese vazhdon trendi i muajit korrik (5.6 persona te vdekur per cdo dite), deri ne fund te vitit edhe 760 persona mund te vdesin si pasoje e Covid-19.

Pra, me qasjen momentale te qeverise, Kosova deri ne fund te vitit do te mund te arrije afer 1000 te vdekur nga Covid-19.

Andaj, deputetet dhe partite ne Kuvendit duhet te vendosin a deshirojne te lejojne kete deshtim apo te marrin masa duke shkarkuar qeverine dhe vendosur eksperte ne krye te qeverise?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat