LDK-ja votoi amandamente në vlerë rreth 20 milionë euro për rritjen e buxhetit të Presidentit Thaçi - Bota Sot
LDK-ja votoi amandamente në vlerë rreth 20 milionë euro për rritjen e buxhetit të Presidentit Thaçi

Aktuale

LDK-ja votoi amandamente në vlerë rreth 20 milionë euro për rritjen e buxhetit të Presidentit Thaçi

Nga: D.RR Më: 1 gusht 2020 Në ora: 21:08
Foto ilustrim

Deputeti i LVV-së, Hekuran Murati ka shkruar në Facebook duke rikujtuar se në seancën që u votua rishikimi i buxhetit, LDK-ja votoi tri amandamente në vlerë rreth 20 milionë euro.

Sipas tij, LDK-ja votoi për rritjen e buxhetit të Presidentit Thaçi, rritjen e buxhetit të RTK-së dhe rritjen e buxhetit për mbrojtje në Gjykatë Speciale.

Murati thekson se LDK-ja votoi kundër shpërndarjes së maskave falas për qytetarët që do të kushtonte 3 milionë euro.

Postimi i plotë i tij:

Sa për rikujtim, në seancën që u votua rishikimi i buxhetit,

LDK-ja votoi amandamente në vlerë rreth 20 milionë euro për:
- Rritjen e buxhetit të Presidentit Thaçi
- Rritjen e buxhetit të RTK-së
- Rritjen e buxhetit për mbrojtje në Gjykatë Speciale

Ndërsa votoi kundër:
- Shpërndarjes së maskave falas për qytetarët që do të kushtonte 3 milionë euro

Me ba me i ngu, fjalimet krejt i kanë se si po brengosen për qytetarët. Ama me votë, buxhetin Hashimit.

#Hipokritë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat