Burjani: Nuk ka ministër të MPJ-së, Skender Hyseni bëhet edhe ministër për dialog

Aktuale

Burjani: Nuk ka ministër të MPJ-së, Skender Hyseni bëhet edhe ministër për dialog

Nga: E.B Më: 2 gusht 2020 Në ora: 12:27
Blerim Burjani

Njohesi i çështjeve politike, Blerim Burjani, ka thënë se Kosova nuk ka ministër të Ministrisë së Punëve të Jashtme.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Burjani ka akuzuar Haradinaj se e ka  “falë” këtë post, dhe se Skender Hyseni është i obliguar të bëhet edhe ministër për dialog, shkruan “Bota Sot”.

Postimi i plotë:

Ne munges te ministrit te MPJ qe Kosova nuk ka per shkak se nuk ka kredibilitet politik  as brenda e as jasht Kosove, Skender Hyseni behet edhe Minister per dialog, Hyseni eshte i obliguar ta kryej edhe kete pune per shkak jo seriozitet te Ramushit qe ka fale post te MPJ...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat