Bilanci i zi i Koronavirusit në Kosovë - Bota Sot
Bilanci i zi i Koronavirusit në Kosovë

Aktuale

Bilanci i zi i Koronavirusit në Kosovë

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 07:25
QKUK

Në Kosovë deri tani janë shënuar rreth 8,799 raste me koronavirus, 4,863 të shëruar dhe 294 viktima.

Gjatë kësaj jave u raportua një numër i madh i të infektuarve, ku shifrat ishin alarmante dhe gati çdoherë arrinin mbi 200.

Të hospitalizuar tani janë 448 persona. Derisa në ventilator gjenden 20 persona.

Vetëm gjatë të dielës janë shënuar rreth 13 viktima.

Raste aktive janë 3,687, derisa janë shëruar 4,863 persona.

Ndërsa sot i infektuar rezultoi edhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, duke e çuar numrin total e të infektuarve në 249 gjatë ditës së djeshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat