7 të vdekur dhe 250 raste të reja me COVID-19

Aktuale

7 të vdekur dhe 250 raste të reja me COVID-19

Nga: M.H Më: 3 gusht 2020 Në ora: 15:09
Foto ilustrim

IKSHPK sapo ka publikuar edhe rastet e reja nga të cilat 126 të shëruar dhe 250 raste me COVID-19, transmeton "Bota sot".

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 126 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 4.989 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.804.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 65 raste, komuna Mitrovicë 26 raste, komuna Pejë 19 raste, komuna Gjilan 18 raste, komuna Prizren 18 raste, komuna Gjakovë 14 raste, komuna Drenas 10 raste, komuna Lipjan 10 raste, komuna Fushë Kosovë 8 raste, komuna Klinë 8 raste, komuna Obiliq 7 raste, komuna Kaçanik 6 raste, komuna Viti 6 raste, komuna Malishevë 5 raste, komuna Skenderaj 5 raste, komuna Vushtrri 5 raste, komuna Kamenicë 4 raste, komuna Suharekë 4 raste, komuna Dragash 3 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Rahovec 2 raste dhe me nga një rast komunat Istog, Podujevë, Shtime dhe Zubin Potok.

Njoftimi i plotë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat