448 pacientë me COVID-19 të shtrirë në SHSKUK, 42 në gjendje të rëndë

Aktuale

448 pacientë me COVID-19 të shtrirë në SHSKUK, 42 në gjendje të rëndë

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 17:17
Foto ilustrim

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet regjionale po trajtohen 629 pacientë, prej tyre 448 të konfirmuar me COVID-19, gjersa 390 janë në oksigjeno-terapi.

Sipas raportimeve nga klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme, 42 pacientë janë në gjendje të rëndë shëndetësore, 20 në respiratorë dhe 22 me CPAP- maskë.

Në QKUK janë të hospitalizuar 261 pacientë – nga ta 217 të konfirmuar me COVID-19.

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 368 pacientë, ku të konfirmuar me COVID-19 janë 231

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat