​Kollçaku: Dështim komplet në menaxhimin me Covid-19

Aktuale

​Kollçaku: Dështim komplet në menaxhimin me Covid-19

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 21:36
Fatime Mulhaxha-Kollçaku

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatime Mulhaxha-Kollçaku ka deklaruar se çuditet me guximin e LDK-së që në kohën e pandemisë, ta bëjë një ministër politik të shëndetësisë, kurse zëvendësministër ta bëjë një student.

“Profesionistët shëndetësor ndihen të pasigurt, pasi nuk janë marrë masa, nuk janë trajnuar stafi i ri, pa dhoma të ndërrimit të teshave, pa ditë se deshën e veshën ato, dështim komplet në menaxhim”, tha ajo.

Ajo në tv Dukagjini, tha se të gjitha masat e qeverisë Kurti që janë kritikuar, ndërsa, tash po pranohen dhe po tentohet të hynë në fuqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat