Veliu në Agjencinë e Forenzikës

Aktuale

Veliu në Agjencinë e Forenzikës

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 13:39
Agim Veliu

Ministri i Brendshëm, Agim Veliu, ka njoftuar se sot ka zhvilluar një vizitë në Agjencinë e Kosovës për Forenzikë.

“Me këtë rast vlerësova punën që po bën kjo agjenci, dhe ofrova mbështetje për nevojat specifike, sidomos në akreditime ndërkombëtare të laboratorëve dhe mirëmbajtjen e sistemeve nacionale”, është shprehur Veliu.

“U jemi mirënjohës partnerëve ndërkombëtarë, në veçanti SHBA-ve, për ndihmën e dhënë në ngjitjen dhe avancimin e kësaj agjencie”. 

Postimi i plotë:

Sot vizitova Agjencinë e Kosovës për Forenzikë (AKF)

Me këtë rast vlerësova punën që po bën kjo agjenci, dhe ofrova mbështetje për nevojat specifike, sidomos në akreditime ndërkombëtare të laboratorëve dhe mirëmbajtjen e sistemeve nacionale.

U jemi mirënjohës partnerëve ndërkombëtarë, në veçanti SHBA-ve, për ndihmën e dhënë në ngjitjen dhe avancimin e kësaj agjencie.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat