Donika Kadaj-Bujupi rezulton pozitiv me COVID19, edhe femijët i janë infektuar

Aktuale

Donika Kadaj-Bujupi rezulton pozitiv me COVID19, edhe femijët i janë infektuar

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 10:34
Donika Kadaj-Bujupi

Deputetja nga radhët e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ka rezultuar pozitv me koronavirus.

Lajmin e ka bërë të ditur vet deputetja duke treguar që është vetëizoluar.

Postimi

Të dashur miq,

Dje kam rezultuar pozitiv në testin për Covid-19. Njëjtë sikur unë, edhe dy fëmijët e mi, Dardani e Doruntina.

Prej se e kemi marrë testin jemi vetëizoluar dhe do të qëndrojmë kështu duke respektuar rekomandimet e IKShPK, të cilët i falënderoj për punën e pandalshme e të palodhshme.

Është momenti ta ruajmë njëri-tjetrin, duke ndjekur veç tre hapa: mbajtje të maskës, mbajtje të distancës dhe mbajtje të higjienës personale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat