Zemaj njofton për vdekjen e një tjetër veprimtari të LDK’së - Bota Sot
Zemaj njofton për vdekjen e një tjetër veprimtari të LDK’së

Aktuale

Zemaj njofton për vdekjen e një tjetër veprimtari të LDK’së

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 00:10
Foto ilustrim

Ka vdekur Xhavit Maka, nje veprimtar i hershëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook.

“Me hidhërim mora lajmin për vdekjen e veprimtarit të LDK-së njëherit mikut tim të respektuar Xhavit Maka. Xhaviti ishte njeri i urtë, me traditë dhe atdhetar i vertetë. Ikja e hershme na merziti të gjithëve”, ka shkruar Zemaj.

Maka vepronte në qytetin e Junikut, si veprimtar i hershëm i LDK-së në këtë anë.

“Ju shpreh ngushllimet më të sinqerta familjes, miqve, Kryesise se Degës së LDK-së në Junik dhe gjithë bashkëqytetarëve të tjere”, ka shkruar Zemaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat