Thaçi: Mantelbardhët janë heronjtë e betejës kundër pandemisë - Bota Sot
Thaçi: Mantelbardhët janë heronjtë e betejës kundër pandemisë

Aktuale

Thaçi: Mantelbardhët janë heronjtë e betejës kundër pandemisë

Nga: A. J Më: 6 gusht 2020 Në ora: 10:52
Mjeket që kanë vdekur nga Covid-19

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka kujtuar mjekët e Kosovës që vdiqën nga koronavirusi. Ai përmes një postimi në facebbok ka përkujtuar mantelbardhët që i quan edhe heronjtë e betejës nda virusit Covid-19.

Ishin gjithnjë në shërbim të qytetarëve, duke u kujdesur për lehtësimin e dhimbjeve dhe shërimin e tyre. Por, në përballje me COVID-19, humbën jetën. Mantelbardhët janë heronjtë e betejës kundër pandemisë, ka shkruar presidenti Thaçi.

Postimi i plotë:

Ishin gjithnjë në shërbim të qytetarëve, duke u kujdesur për lehtësimin e dhimbjeve dhe shërimin e tyre. Por, në përballje me COVID-19, humbën jetën. Mantelbardhët janë heronjtë e betejës kundër pandemisë. Kujtimi për Fadilin, Aliun, Sylejmanin, Lulzimin, Kujtimin dhe për çdo qytetar që humbi jetën në këtë betejë do të jetë i përjetshëm. HTH 🙏🏽

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat