​Rohde: Normalizimi i raporteve me Serbinë është prioritet

Aktuale

​Rohde: Normalizimi i raporteve me Serbinë është prioritet

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 12:41
Jorn Rohde

Ambasadori i ri i Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde, ka shprehur mbështetjen e pakusht të vendit të tij për Kosovën.

Gjatë një adresimi në Twitter, diplomati gjerman ka shprehur falënderim për mikpritjen që i është bërë në Prishtinë me rastin e marrjes së postit të ri.

“Gjermania është përkrah jush. Dialogu dhe normalizimi i raporteve me Serbinë është prioritet”, ka thënë Rohde.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat