Vjen reagimi i parë për mocionin e VV-së për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Aktuale

Vjen reagimi i parë për mocionin e VV-së për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Nga: A.M. Më: 6 gusht 2020 Në ora: 12:44
Avdullah Hoti

Tashmë Lëvizja Vetëvendosje ka nisur procedurat për rrëzimin e Qeverisë së drejtuar nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti.

Kjo është bërë e ditur nga VV-ja, përmes një njoftimit për media.

Lidhur me këtë ka reaguar, analisti politik, Faton Mehmeti, i cili ka thënë se nëse mocioni mbështetë nga ndonjë deputet i koalicionit, shumë shpejt do i vë Hotit parashtresën Ish.

Postimi i plotë:

Mocioni i iniciuar nga VV, nëse është serioz dhe i hartuar me mbështetje nga ndonjë deputet i koalicionit, shumë shpejt do i vë Dullës parashtresën ISH.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat