Albulena Haxhiu zbulon detaje rreth mocionit të nisur ndaj rrëzimit të Qeverisë Hoti

Aktuale

Albulena Haxhiu zbulon detaje rreth mocionit të nisur ndaj rrëzimit të Qeverisë Hoti

Nga: A.M. Më: 6 gusht 2020 Në ora: 12:49
Albulena Haxhiu

Ish ministrja e Qeverisë Kurti, Albulena Haxhiu, e ka konfirmuar nisjen e një mocionit nga Lëvizja Vetëvendosje për rrëzimin e Qeverisë së udhëhequr nga Avdullah Hoti.

Ajo në postimin e saj ka bërë të ditur se Grupit parlamentar i VV-së sot ka nisur proceduarat për rrëzimin e qeverisë.

Postimi i plotë:

Sot, Lëvizja VETËVENDOSJE!, përmes Grupit parlamentar, nisi proceduarat për rrëzimin e qeverisë dhe për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Kosovë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat